צמיגים לטרקטורונים

בכדי לשמור על האדרנלין במקום בטוח - צמיגים איכותיים לטרקטורונים

רוכבי הטרקטורונים בארץ מכורים לתחביב המלווה בנהיגת שטח לצורכי טיולים, ספורט ואקסטרים גם יחד. אז נכון, הצמיגים הם אביזר הבטיחות החשוב ביותר בכל כלי רכב עליו אנו נוהגים אך מכיון וטרקטורון הוא כלי רכב פתוח והרכיבה עליו מתבצעת בשטח יש חשיבות עוד יותר גבוהה לבחירת הצמיגים. השוק מציע מגוון רחב של צמיגים לטרקטורונים אך חשוב להקפיד בבחירה על התאמה מושלמת בין הצמיגים לבין הוראות היצרן. כפי שיש סוגים שונים של צמיגים, גם יש סוגים שונים של טרקטורונים הכוללים טרקטורוני ספורט, טרקטורונים למתחילים ועוד.

 

נסיעה בשטח מחייבת צמיגי שטח

לא משנה באיזה צמיג תבחרו, כל צמיג אותו מייצרות יצרניות הצמיגים הוא סוג של פשרה שכן החברות לוקחות מגון של תכונות ומאפיינים כגון: אחיזת שטח, נסיעה על בוץ, נסיעה במים ומרחק בלימה ועושות שקלול של כל המאפיינים יחד, מה שמביא לתוצאה שכל מאפיין מזיז את הבא אחריו מעט הצדה. מסיבה זו, לפני שאתם מתאימים את הצמיגים שלכם לטרקטורון עליו אתם נוסעים חשוב לשאול את עצמכם שאלות כמו באיזה טוואי שטח אתם מרבים ליסוע, מה סגנון הנהיגה שלכם, מה המטרה שלשמה רכשתם את הטרקטורון מלכתכילה, וכך, לאחר שעניתם לעצמכם על כל השאלות תוכלו להתייעץ עם מומחה לצמיגים ולהתאים את הצמיגים לצרכים הספציפיים שלכם. הנסיעה על הטרקטורון היא נסיעת שטח קלאסית הכוללת היתקלות בבוץ, מים, אבנים, עליות וירידות חדות, ולכן יש למצוא את האיזון בין התכונות והמאפיינים השונים של הצמיגים. כל הצמיגים המיועדים לטרקטורונים באשר הם מצויידים בריבועים גדולים היוצרים צורת חץ על הצמיג מה שמאפשר לצמיג לעמוד בטוואי שטח קשים ולהישמר לאורך זמן. המבנה הייחודי של הצמיג מאפשר לנו ליסוע במים, אבנים ובבוץ אך כמובן שיש כאן חשיבות גם לתחזוקה השוטפת של הצמיג.

 

לסיכום, נהיגת שטח בכלי כמו טרקטורון מחייבת אותנו להיות אקסטרה זהירים ולהצטייד בכל אביזרי הבטיחות הנחוצים. בכדי להימנע מסיכונים מיותרים ולאפשר נהיגה רכיבת שטח בטוחה ככל האפשר חשוב לבחור צמיגים איכותיים, המיוצרים מחומרים מוקפדים ובטכנולוגיה מתקדמת. בחירה נכונה של צמיגים לטרקטורונים תאפשר לנו ליהנות מנסיעה בטוחה יחד עם ביצועים מעולים.

אקסטרה בטיחות, אקסטרה איכות, אקטרה מהכל -

בבחירת צמיגים לאופנועים אין פשרות

רובנו מודעים לעובדה שצמיגים הם אביזר הבטיחות מספר אחת בכלי הרכב בו אנו נוהגים. לא משנה אם מדובר על אופנוע שטח מסיבי, קטנוע, ג׳יפ, מכונית ספורט ואפילו אופניים - כשמדובר בבטיחות שלנו אסור להתפשר או לעגל פינות. הצמיגים מהווים את הקשר הישיר בין כלי הרכב לבין הכביש, ולכן בבחירת הצמיגים אין להקל ראש בפרט אם מדובר בצמיגים המיועדים לאופנוע שלנו. צמיג איכותי יספק לנו אחיזת כביש מצויינת בכל תנאי מזג אוויר, בפניות חדות ובסיבובים גם יחד, יחסוך לנו בצריכה הדלק ויאפשר מרחק בלימה נכון במצב של תאונה או בלימה פתאומית. לעומת זאת, בחירה של צמיגים לאופנוע, שתבוצע בקלות ראש ובלי תשומת לב לכל הפרטים הקטנים עלולה לעלות לנו ביוקר שכן צמיגים פשוטים יכולים להוביל להחלקה ולחוסר שליטה באופנוע.

 

איך בוחרים צמיגים לאופנועים?

לפני הכל חשוב לדעת שכל צמיג מיוצר מחומרים אחרים וכל יצרנית צמיגים לוקחת בחשבון מאפיינים אחרים אותם היא משקללת וכך יוצרת את הצמיג הנכון ביותר בעיניה. רוב היצרניות מקפידות לייצר צמיגים מהחומרים האיכותיים ביותר ובטכנולוגיה מתקדמת ואף שמות דגש על אחיזת כביש, מרחק בלימה, נוחות נסיעה וחיסכון מקסימלי בצריכת הדלק. יחד עם זאת, לפני שאתם בוחרים צמיגים לאופנוע שלכם הקפידו ששני הצמיגים יהיו מאותו סוג ושגודלם מתאים להוראות היצרן של גלגלי האופנוע. בחירת צמיגים שאיננה מדוייקת עלולה להוביל לאחיזת כביש לקויה ולגרום לתאונה. בחרו צמיגים תקינים, חדשים, ממקור אמין ומנוסה שכן הצמיגים הם תעודת הביטוח שלכם בזמן הנסיעה על האופנוע. את הצמיגים חשוב להתאים לסוג האופנוע ולגודל שלו. הקפידו לבחור צמיגים ממותג מוכר ואמין, שכן רכישה של צמיגים זולים ופשוטים עלולה בסופו של דבר להוביל להחלפה של הצמיג תוך זמן קצר ולייקר לכם את ההוצאות השוטפות על האופנוע. כמו כן, חשוב לפני הקניה לוודא שעם רכישת הצמיגים תקבלו תעודת אחריות למספר שנים המכסה אתכם במקרה של ייצור לקוי. דבר חשוב נוסף הוא תקן בטיחות בינלאומי על הצמיגים. אחד הדברים הקריטים ברכישת צמיגים הוא שנת הייצור. רכשו צמיגים אשר יוצרו בשנה-שנתיים האחרונות שכן צמיגים ישנים נשחקים בעקבות תנאי לחות או חום קיצוניים ואינם ראויים לנסיעה.

צמיגים לקטנועים - לפני שבוחרים כדאי לדעת

בדיוק כמו ברכב צמיגים לקטנוע מהווים את הגורם החשוב ביותר המשפיע על הבטיחות ברכיבה. תפקידו העיקרי של הצמיג הוא לספק אחיזת כביש אופטימלית ולכן בבחירת צמיגים לקטנועים או לאופנועים אין להקל ראש.

אין אחד שרוכב על קטנוע או אופנוע ולא זכה להתנסות בהחלפת הצמיגים בעקבות בלאי או שחיקה. אז איך יודעים איפה להחליף את הצמיגים, כמה לשלם, האם לבחור בחברה מסויימת ואיזה סוג של צמיגים עדיף? כתבנו עבורכם את המאמר הבא במטרה לעזור לכם לבצע בחירה חכמה בהחלפת הצמיגים החדשים לקטנוע שלכם.

 

אז לפני הכל חשוב לזכור, נהיגה בקטנוע שונה בתכלית מנהיגה ברכב שכן האופנוע מצויד רק בשני גלגלים ולא בארבעה מה שגורם לשינוי ניכר באופן שבו הצמיג בא במגע הכביש, אופי הסיבוב וסוג הבלימה. מסיבות אלה ורבות אחרות השיטה שבה מייצרים צמיגים לקטנועים ואפונועים שונה לגמרי מזו של צמיגי הרכבים. צפיפות החומר היא שונה, הגדלים שונים, המאפיינים של הצמיגים מעט שונים ועוד. אחד המאפיינים החשובים ביותר כשמסתכלים על רכיבה על קטנוע או אופנוע הוא היכולת של הצמיג לעמוד בתנאים של כביש רטוב. כביש רטוב ואפילו לח נחשב לכביש בעל רמת חיכוך נמוכה יותר מאשר כביש יבש, ולכן צמיג שאינו מאופיין ברמת אחיזה גבוהה עלול לגרום להחלקה. בנוסף צמיג, אשר בא במגע עם כביש רטוב, תפקידו לנקז את המים ולאפשר מגע חלק ככל הניתן בין הצמיג לכביש. כמו כן, בשונה מרכבים יש הבדל בין הצמיג הקדמי לצמיג האחורי כאשר מדובר באופנועים וקטנועים. גורם נוסף ולא פחות חשוב בבחירת הצמיגים לקטנועים הוא התאמה מושלמת של הצמיגים לסוג האופנוע ולסוג הרכיבה לפי המידע המצוין ברישיון הכלי. בנוגע למחיר: מחירי הצמיגים בשוק משתנים בהתאם ליצרניות ולמשווקים, אך ההמלצה שלנו היא לבחור במותג אמין ואיכותי, גם אם מדובר בהשקעה כלכלית נוספת, שכן החברות הגדולות מקפידות לייצר את הצמיגים שלהן מהחומרים האיכותיים ביותר בשוק ואף מייצרות אותם בטכנולוגיה מתקדמת, משקיעות במחקרים, מחזיקות בכל תקני הבטיחות הידועים ודואגות לבצע שקלול של המאפיינים השונים מבלי לפגוע בבטיחות הנסיעה. דבר נוסף שיש לקחת בחשבון הוא שהנהיגה בקטנוע משנה את זמן הסיבובים שלהצמיג ולכן יש לחשוב על כך מראש.

 

לסיכום, לפני שאתם בוחרים צמיגים לקטנוע או לאופנוע שלכם התייעצו עם אדם בעל ניסיון אשר יתאים את הצמיגים לכלי באופן מושלם במטרה לספק לכם רכיבה בטוחה כלל הניתן.

404