חישוקי מגנזיום

חישוקי מגנזיום

מגנזיום למי שלא הקשיב בשיעורי הכימיה בבית הספר הוא מתכת בצבע כסוף-לבן, ישנם שימושים רבים למגנזיום אך  מה שאותנו מעניין זה החוזק של המגנזיום לצד משקלו הנמוך. מגנזיום שוקל כמחצית מאלומיניום, הידוע בתור מתכת קלה, ולמרות זאת הוא חזק. תכונה חשובה זו של המגנזיום הפכה אותו למרכיב חשוב בתעשייה. ישנם מוצרים רבים בתעשיית המתכות המכילים מגנזיום. אין מדובר במגנזיום טהור אלא סגסוגת המכילה מגנזיום. בין השימושים הנפוצים של סגסוגת מגנזיום ניתן להזכיר פחיות שתייה וחישוקי מגנזיום לרכב.

 

מדוע משתמשים בחישוקי מגנזיום?

באופן טבעי החישוקים של הצמיגים מיוצרים מפלדה בשל תכונות החוזק שלה. הפלדה היא כבדה מאוד וניתן במקומה להשתמש בחישוקי מגנזיום קלים יותר. לחישוקי המגנזיום הכסופים ישנו ביקוש רב, המראה שלהם נראה הרבה יותר יוקרתי ורבים מעדיפים אותם רק מסיבה זו. אך האם הכול הוא רק עניין של אסתטיקה ואופנה או שיש סיבה מדוע להעדיף גלגלי מגנזיום? האם הם משפיעים ביצועי הרכב בצורה כל שהיא?

בשביל להסביר זאת הרשו לי לספר לעם על ה UNSPRUNG MASS. ובכן, בהקשר של הצמיגים הכוונה היא לכל המסה של הגלגל על כל חלקיו – חישוקים, ברגים וכו'. במהלך הנסיעה אנו נתקלים במהמורות שונות בכביש, אפילו קטנות מאוד. כל פרט כזה בכביש משפיע על הגלגל. לא אכנס להסברי הפיזיקה, רק אספר לכם שככל שהגלגל יותר כבד כך התגובה שלו תהייה יותר קיצונית לכל מהמורה. גלגל קל סופג את הרעידות ומעביר פחות רעידות בעוצמה פחותה לרכב עצמו. לעומת זאת גלגל כבד סופג פחות את הרעידות ומעביר הכול לרכב עצמו. לכן רכבים עם חישוקי מגנזיום יכולים לתת לנהגים חווית נהיגה נעימה ויציבה יותר בזכות המשקל הנמוך שלהם.

למשקל הנמוך של חיזוקי מגנזיום יש יתרון נוסף, הוא מאפשר להפחית את המשקל הכללי של הרכב. כידוע משקל הרכב הוא גורם המשפיע על צריכת הדלק. הפחתה במשקל הרכב, באמצעות מעבר לשימוש בחישוקי מגנזיום תפחית את צריכת הדלק שלכם.

כפי שראיתם גלגלי מגנזיום הם לא רק עניין של אסתטיקה. יש להם גם יתרונות והשפעה על ביצועי הרכב. יתכן שזה יותר רלוונטי לרכבים ספורטיביים ולאנשים המחפשים ביצועים גבוהים ואיכותיים. יש לקחת בחשבון שחישוקי מגנזיום הם יותר יקרים מחישוקים רגילים, אך זכרו שבטווח הארוך הם יקטינו את צריכת הדלק שלהם.

 

No Comments Yet.

Leave a comment

404