בדיקות לחץ אוויר

 בדיקות לחץ אוויר

 

רבים מאתנו חושבים שבדיקת לחץ אוויר בצמיגים עושים פעם ביובל, כאשר יש לנו זמן ומשעמם לנו. רבים גם נזכרים לבדוק את לחץ האוויר כאשר נראה בעין כי הצמיג איבד לחץ. התנהגות זו נובעת מתוך בורות לגבי חשיבות בדיקת לחץ אוויר של הצמיגים. כאשר אתם יכולים לראות בעיניים שהצמיג איבד לחץ אז כנראה שהוא כבר הרבה מתחת ללחץ האוויר הדרוש.

מדוע חשוב כל כך לבצע בדיקת לחץ אוויר בצמיגים

לצמיגים תפקיד מכריע בבטיחות שלנו והם משפיעים על ביצועי הרכב. כל ליקוי בצמיגים, כולל לחץ אוויר נמוך בצמיגים פוגע בביצועי הרכב ויש לו השפעה ישירה על הבטיחות של הנוסעים ברכב. כאשר אתם נוסעים בכביש, כל ליקוי בטיחותי המסכן אתכם יכול לסכן גם את הרכבים הנוהגים בקרבתכם. לכן חשוב כל כך להקפיד על בדיקת לחץ אוויר בצמיגים על בסיס קבוע.

מה בעצם קורה כאשר הצמיגים אינם מנופחים כראוי?

כאשר הצמיגים אינם מנופחים כראוי ישנן השפעות שליליות שונות. הצמיג אינו מתגלגל כראוי על הכביש וזה משפיע על צריכת הדלק של הרכב. לא משנה עד כמה הצמיג שלכם נחשב לחסכוני, כאשר הוא חסר אוויר זה לא תקף. לחץ אוויר נמוך גם גורם לבלאי מואץ של הצמיג, דבר המגדיל את הסיכוי להתפוצצות פתאומית של הצמיג ובכלל להתבלות של הצמיג והחלפתו במוקדם מן הצפוי. כאשר לחץ האוויר אינו מתאים, כל השליטה והתמרון של הרכב נפגעים וזה מסוכן מאוד. בפרט הפגיעה במרחק העצירה המתארך.

עכשיו אתם בוודאי מבינים את החשיבות הגדולה של בדיקת לחץ אוויר בצמיגים אתם בוודאי תוהים באיזו תכיפות יש לבדוק את לחץ האוויר בצמיגים. ההמלצה היא לבדוק את הצמיגים על בסיס שבועי, אם אינכם מרבים בנסיעות אז לכל היותר פעם בשבועיים. אם אתם עומדים בפני נסיעות ארוכות אז בדקו שוב בטרם הנסיעה. צמיגים מאבדים לחץ באופן טבעי, אין הדבר מעיד על בעיה – כל צמיג מאבד  לחץ ולכן חשוב לבדוק לפחות פעם בשבוע.

איך מבצעים בדיקת לחץ אוויר?

 

ישנו מכשיר מדידה פשוט בעזרתו ניתן למדוד את לחץ האוויר בצמיג, את המכשיר ניתן להשיג בכל מקום בו מוכרים אביזרי רכב וכמו כן בצמיגיות. יש שני דגשים חשובים בבדיקת לחץ אוויר; ראשית חשוב לבדוק את לחץ האוויר כאשר הצמיגים קרים. כאשר אתם נוסעים על הצמיגים האוויר שבתוכם מתחמם ובאופן טבעי לחץ האוויר עולה. לכן כאשר בודקים לחץ אוויר בצמיגים חמים התוצאה מוטה כלפי מעלה. הנקודה השנייה שנגזרת מזה היא שאין להפחית את לחץ האוויר בצמיגים כאשר הם חמים.

לסיום זכרו שיש למלא לחץ אוויר בדיוק לפי הגדרות היצרן. לעתים ישנו הבדל בין הצמיגים האחוריים לקדמיים. יש לנפח אוויר בצמיגים כפי שדורש הצרכן.

No Comments Yet.

Leave a comment

404