איך בוחרים צמיגים

איך בוחרים צמיגים

לפני שמדברים על מחירון צמיגים חשוב להזכיר את הדבר הבסיסי ביותר לגבי בחירת סוג הצמיגים. הדבר הבסיסי ביותר הוא לבדוק מהו הצמיג הדרוש לכם לפי הגדרות היצרן. את פרטי הצמיגים תוכלו למצוא בכמה מקומות אך הכי קל לבדוק ברישיון הרכב. פרטי הצמיג כוללים את סוג הצמיג ומידותיו ויש להקפיד להשתמש בצמיג בעל מאפיינים זהים. מעבר לפרטים אלו אתם חופשיים לבחור באיזה צמיג שאתם רוצים ומאיזה מותג שאתם רוצים. תוכלו לבחור צמיג לנהיגת חורף של מישלן, או צמיגים לכל העונות של הנקוק או כל מותג אחר שתחפצו בו.

אל תשכחו שבחירת צמיגים היא לא רק על פי מחירון צמיגים. יש לבדוק את נתוני הצמיג; אחד הכלים שיכולים לעזור לכם הוא התקן האירופאי EU LABEL, אשר אומץ על ידי משרד התחבורה בארץ. ה EU LABEL הוא תווית המדרגת את מאפייני הצמיג והיא חובה בכל צמיג הנמכר בארץ.

הסימון האירופאי הוא במיוחד עבור הצרכן והוא פשוט מאוד להבנה. הוא כולל שלושה סימונים גרפיים אשר עוזרים לכם לשפוט את הצמיג. הסימונים מתייחסים ליכולת הבלימה בכביש רטוב, צריכת הדלק וכמו כן עוצמת הרעש. לכל אחת משלושת הקטגוריות יש דירוג קל ופשוט להבנה. תווית זו היא חובה על כל צמיג הנמכר בישראל.

עוד כלי שיכול לעזור לכם להעריך ולשפוט את הצמיגים לפני הקנייה הוא האינטרנט. ברשת האינטרנט תוכלו למצוא אתרים רבים המדרגים צמיגים ומכילים חוות דעת מפורטת כולל סוג הרכב שעליו הם הותקנו. "משתמשים כבדים" החיים את עולם הרכב נוהגים לחפש מידע באתרי אינטרנט ובפורומים.

טיפ אחרון לסיום – כאשר אתם מחפשים לרכוש צמיגים חדשים לרכב, חובה לעשות סקר שוק. למזלכם ישנם הרבה אתרי אינטרנט העוסקים במכירת צמיגים וניתן לעשות את סקר השוק מבלי לצאת מהבית. אם חשבתם לקנות מותג ודגם מסוים של צמיג, בדקו באתרי האינטרנט השונים ובדקו האם המחיר משתלם.

No Comments Yet.

Leave a comment

404